Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Ochrona przed wirusem – hosting, który zabezpieczy Twoje dane

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Ochrona przed wirusem – hosting, który zabezpieczy Twoje dane

Nieustanny rozwój technologii sprawia, że łatwiej jest odnaleźć się w świecie. Sprawniejsza staje się komunikacja, kontrola projektów, a nawet zdalna organizacja pracy. Jednak postęp, jaki się dokonuje, to nie tylko zalety – stale rośnie też ryzyko ataku DDoS bądź zainfekowania komputera wirusem. By nie mierzyć się z tymi problemami, postaw na bezpieczny hosting, który zapewni właściwą ochronę danych.

Bezpieczny hosting – czego z nim unikniesz

Obecnie dane są zbierane niemal w każdym miejscu – to dzięki nim powstają aplikacje odpowiadające na potrzeby użytkowników, tworzone są listy proponowanych produktów w sklepach internetowych i dostosowana jest oferta poszczególnych usług. Choć większość danych udostępnia się dobrowolnie, by ułatwić sobie życie, czasem wrażliwe dane mogą zostać wykradzione lub zniszczone z zyskiem dla kogoś innego. Problem ten dotyczy nie tylko wielkich konglomeratów, ale też mniejszych biznesów rywalizujących w wąskiej specjalizacji.

Atak DDoS ma za zadanie sparaliżować zasoby i uniemożliwić dalsze funkcjonowanie strony lub poczty. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku, w którym szkodliwe oprogramowanie przejmuje kontrolę i śledzi wszystkie poczynania pracowników i właścicieli przedsiębiorstwa. Efektem tego może być szantaż polityczny, wyłudzenie pieniędzy, a nawet sprzedaż danych konkurencji. Co więcej, zamrożenie strony generuje ogromne straty finansowe. Możesz się jednak przed tym uchronić, stawiając na tani hosting od Sprint Data Center!

Bezpieczny hosting pomoże Ci się obronić!

Dla firm, które dopiero się rozwijają i są jeszcze niestabilne finansowo, kupienie serwera i zapewnienie mu odpowiedniej ochrony może być kosztowny. Dlatego też warto zainteresować się tanią alternatywą – hosting www od Sprint Data Center jest nie tylko monitorowany przez 24 godziny na dobę, ale też ma zapewnioną ochronę antywirusową. Co więcej, backup jest tworzony automatycznie co 24 godziny, dzięki czemu masz pewność, że, nawet podczas mało prawdopodobnego ataku, dane mogą zostać odzyskane.

Co jeszcze zyskujesz, stawiając na hosting www od Sprint Data Center?

Hosting jest opcją idealną dla początkujących biznesów lub tańszą alternatywą dla graczy, którzy chcą kontrolować swoje otoczenie. W przypadku takiej potrzeby, możesz łatwo zmienić parametry wybranego serwera lub zmienić hosting na praktyczny VPS lub serwer dedykowany. Gwarantujemy tez pełne bezpieczeństwo powierzonych danych – dzięki awaryjnemu systemowi zasilania nawet w przerwa w dostawie prądu nie spowoduje żadnych przykrych konsekwencji. Sprawdź szczegóły naszej oferty i wybierz opcję dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości!