Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Zaoszczędź na kolokacji serwera – na co zwrócić uwagę przenosząc serwer

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Zaoszczędź na kolokacji serwera – na co zwrócić uwagę przenosząc serwer

Kolokacja serwerów to usługa, w ramach której szafa rackowa lub serwer są umieszczane w serwerowni usługodawcy. Jest to wygodne rozwiązanie dla każdego, kto chce oddać w „hoteling” również routery, switche, jak i inne urządzenia. Choć cały proces kolokacji wydaje się być skomplikowany, nie musi wiązać się z wydatkowaniem dużej ilości czasu czy inwestowaniem niebotycznych sum. Sprawdź wszystkie zalety tego rozwiązania!

Kolokacja serwerów – zalety

Kolokacja serwerów to proces, do którego dochodzi wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Decydując się na oddanie serwera pod opiekę innej firmie, masz pewność, że Twój sprzęt będzie miał nie tylko zapewnione optymalne warunki (wilgotność powietrza i temperaturę pracy), ale też zostanie on zabezpieczony – zarówno wirtualnie, jak i fizycznie. Systemy monitoringowe i usprawnienia antywłamaniowe wraz z odpowiednią ochroną AntyDDoS to tylko część zabezpieczeń, które zyskasz, wybierając to rozwiązanie. Kolokacja serwerów czeka na Ciebie!

Przekazując opiekę nad serwerem innej firmie, posiadasz całodobowy wirtualny dostęp do niego i wsparcie techniczne. Masz też zapewnione fizyczne dojście do serwera w asyście specjalisty. Kolokacja serwera może dotyczyć jednego modułu, ale też całej szafy – nie musisz zatem martwić się, że Twój sprzęt jest za mały lub za duży.

Kiedy kolokacja serwera ma sens

Najczęściej kolokacji serwera dokonują większe firmy, które nie mają wystarczającej przestrzeni bądź warunków do tego, by opiekować się serwerami w miejscu pracy. Jest to wygodna opcja również dla małych i średnich firm, które chcą mieć pewność, że ich sprzęt jest w rękach profesjonalistów.  Wszelkiego typu awarie – będące zarówno wynikiem utraty zasilania jak i będące konsekwencją uszkodzenia klimatyzacji, zostają zmniejszone do minimum. Zapewnij swojej firmie bezpieczeństwo i postaw na sprawdzone usługi Sprint Data Center!

Kolokacja od Sprint Data Center – postaw na sprawdzoną firmę

Dogodny dojazd, stabilne łącze internetowe i zaawansowane systemy bezpieczeństwa – wszystkie te elementy też mają znaczenie, gdy chodzi o kolokację serwerów. W Sprint Data Center oferujemy nie tylko wysoką jakość proponowanych usług, ale też pomożemy Ci zaoszczędzić. Inwestując w kolokację, nie musisz płacić za serwerownię, precyzyjnie działającą klimatyzację czy dodatkowe systemy bezpieczeństwa. Wszystko to ogranicza się do jednej opłaty. Zamów wycenę jeszcze dziś – gwarantujemy indywidualne podejście do każdego klienta. Sprawdź szczegóły naszej oferty i oszczędzaj!