FOSA - Filtrująco-Ochronny System AntiDDoS

 

Geneza projektu

W dzisiejszych czasach ataki DDoS (Distributed Denial of Service) są jednym z największych zagrożeń dla bezpie­czeństwa serwerów pracujących w sieci Internet. Z każdym rokiem stają się liczniejsze, silniejsze i w skutkach coraz bardziej dotkliwe. Ochrona przed atakami DDOS to już nie przesadzone wymaganie a codzienna konieczność.

Sprint S.A. posiada własne data center i ulokowane w nim setki serwerów. Od roku 2013 intensywność ataków DDoS wzrosła tak mocno, że byliśmy zmuszeni do szybkiego wdrożenia ochrony antiDDoSowej. Na rynku jest wiele sprzętowych rozwiązań dedykowanych do ochrony przed atakami DDoS. Ich wspólną cechą jest bardzo wysoki koszt wdrożenia i rocznego utrzymania. Jest to inwestycja, na którą może pozwolić sobie jedynie duży operator.

 

Skuteczność i skalowalność dla każdego

Potrzeba zmotywowała nas do stworzenia rozwiązania, które oferowałoby funkcjonalność uznanych marek i jedno­cześnie koszt inwestycji byłby uzasadniony od strony ekonomicznej. W efekcie tych prac powstała FOSA – Filtrująco­-Ochronny System AntiDDoS.

 

Sprawdzone standardy, skuteczniejsze działanie

FOSA to rozwiązanie oparte na istniejącym oprogramowaniu WanGuard i fizycznym serwerze zbu­dowanym na sprawdzonej platformie Supermicro. Powyższe rozwiązanie zostało wdrożone w Sprint Data Center. Przez rok rozwiązanie było testowane, parametryzowane i dostrajane, tak by finalnie osią­gnąć maksymalną wydajność sprzętową FOSY. Dzisiaj FOSA skutecznie chroni blisko 1000 serwerów.

 

FOSA – zakres usługi

 

Ulotka produktowa FOSA

Pobierz ulotkę w formacie PDF

 

Sprint S.A. • SprintDataCenter

ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
Tel. +48 89 522 12 20 (pn.-pt. 8.00 - 16.00),
email: fosa@sprintdatacenter.pl