Sprint Data Center • ul. Jagiellończyka 26, 10-062 Olsztyn
+48 89 522 12 20
info@sprintdatacenter.pl

Dlaczego firma powinna posiadać hosting www?

blog informacyjny dla użytkowników usług SDC

Created with Sketch.

Dlaczego firma powinna posiadać hosting www?

Chyba nie musimy mówić, że rzadko która firma może obecnie funkcjonować bez strony internetowej. Coraz więcej osób poszukując produktów i usług, sprawdza ofertę w internecie. Nawet jeśli zakupu nie dokonujemy w sieci, to właśnie tutaj porównujemy ceny, sprawdzamy parametry oraz opinie. Internet pomaga nam podjąć ostateczną decyzję. Poza samymi stronami internetowymi, które są profesjonalną wizytówką firmy, w sieci powstaje również wiele sklepów. Zarówno firmy posiadające stronę www, jak i te, które w sieci prowadzą swoje sklepy, powinny mieć wykupiony hosting. Dlaczego?

Czym właściwie jest hosting?

Najprościej mówiąc, hosting www jest miejscem, udostępnionym dla Twojej strony. To dzięki niemu strona czy sklep internetowy mogą działać 24 godziny na dobę. Hosting to określone zasoby umiejscowione na serwerze, czyli komputerze, podłączonym nieustannie do internetu. To od niego zależy, czy nasza strona będzie działać poprawnie, a także jak dużą przestrzeń dyskową będziemy mieć do wykorzystania.

Czy każda firma musi mieć hosting www?

Jak już wspomnieliśmy, współcześnie trudno o dobrze prosperującą firmę, która nie posiada strony internetowej. W sieci łatwiej o promocję swoich produktów i usług. Własna strona połączona z reklamą daje nam możliwość pozyskiwania większej ilości klientów, co przekłada się na zarobki.

Jednak w przypadku stron oraz sklepów internetowych nie obędzie się bez hostingu. To właśnie odpowiedni hosting www daje nam pewność, że nasza strona będzie działać poprawnie przez całą dobę. Zanim jednak wybierzemy właściwego dostawcę hostingu, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Ile miejsca na serwerze potrzebujemy? Ile produktów lub zdjęć znajdzie się na naszej witrynie? Ile użytkowników miesięcznie odwiedza naszą stronę? Czy będzie nam potrzebne konto e-mail?

Oczywiście firmy mogą korzystać z darmowych hostingów. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli mają dużą ilość wejść na stronę czy prowadzą sklep internetowy. Im więcej produktów oraz zdjęć na sklepie, tym więcej miejsca będziemy potrzebować. Przede wszystkim oferty hostingowe różnią się limitami przestrzeni dyskowej, a także ilością transferu. Jeśli mamy prostą stronę, w zupełności wystarczy tani hosting (https://www.sprintdatacenter.pl/tani-hosting) z przestrzenią dyskową 200 MB. Duże sklepy czy chociażby strony fotografów z dużymi ilościami zdjęć powinny wykupić hosting, który ma nawet kilka GB przestrzeni dyskowej. Ważny jest też transfer, a więc ilość danych, przesyłanych z serwera do internautów. Za każdym wejściem na stronę, serwer wysyła jakieś dane do użytkownika, np. gdy przegląda on zdjęcie. Przy dużej ilości odsłon ma to więc duże znaczenie. Od 20 do 40 GB transferu to obecnie minimum dla podstawowych witryn. Zwróćmy też uwagę, czy upatrzony przez nas hosting obsługuje technologie, w których wykonana jest nasza strona. Istotna jest też bezawaryjność działania czy bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, lokalną firmę, czy działasz na skalę globalną, posiadanie strony czy sklepu w sieci wymaga wykupienia hostingu www. W przeciwnym razie Twoja strona nie będzie mogła istnieć w internecie. No chyba, że skorzystasz z platformy do blogowania, choć takie rozwiązanie daje Ci naprawdę ograniczone możliwości.